Dětský den

Dětský den 2012

V neděli 10.6.2012 jsme pořádali na hřišti Sokola Úhonice Dětský den pod názvem " Dětské sportovní odpoledne s hasiči". I přes velmi nepříznivé počasí se dostavilo 54 dětí, včetně deseti dětí z Kolkánku v Hostivicích. Dětem se odpoledene líbilo a přestože byly zmáčené, odcházely spokojené i s krásnými cenami, které zajistil starosta obce, pan Robert Strnádek ze sponzorského daru EUFI s.r.o. Děkujeme všem sponzorům Dětského dne a to: Obecnímu úřadu Úhonice, Sokolu Úhonice, již zmíněné firmě EUFI, panu Tomáši Lučanovi z restaurace "Na hřišti", paní Novotné, majitelce obchodu Tabák a Drogerie v Rudné-Hořelicích. Výše jmenovaní nám poskytli finanční a materiální pomoc, Sokol Úhonice nám zapůjčil krásně upravenou hrací plochu a okolní prostory. Zvláštní poděkování patří ženám a dívkám rodiny Šenfeldových, které nám velmi pomohly při zajišťování některých disciplín.

Dětský den 2011

V sobotu 28.5.2011 pořádal SDH Úhonice Dětský den pod názvem „Lesní pohádková cesta dráčka Soptíka“. Cesta dětí za pokladem, který je čekal v cíli, vedla z parku u kostela směrem „Na Kost“, odtud dolů lesem k rybníčkům a opět lesem k Lesárně a pak do cíle u Ovčandy. Cestou děti plnily úkoly a za splnění úkolů dostávaly od pohádkových postaviček nejen sladkou odměnu, ale také body, které se v cíli sčítaly a za body si mohly děti vybrat některou z hodnotných cen. Zde také měly možnost vyzkoušet svoji si mušku při střelbě ze vzduchovky. Myslím, že Dětský den se povedl jak díky počasí, tak díky sponzorům - Obecnímu úřadu Úhonice, EUFI-european financing&investment s.r.o., Kouba Trans s.r.o., Elektromont Matějka, Rodinný pivovar Bernard a.s.  a  Ing. Martin Salboch. Naší akce se také zúčastnilo 12 dětí z Klokánku v Hostivicích. Do Klokánku byla předána částka vybraná na dobrovolném vstupném a byly předány také zbylé ceny a sladkosti.

Dětský den 2010

Jako již tradičně jsme pořádali dětský den pro naše nejmenší. Letos tento den připadl na sobotu 5.6.2010. Oproti minulým letům jsme místo pohádkové cesty lesem zvolili kratší a doufáme, že pro děti i zábavnější cestu. Začátek cesty byl u kapličky sv. Floriána, patrona hasičů, dále přes kostel k rybníku "Ovčanda", kde byl i cíl cesty. Úkolem dětí bylo co nejlépe splnit připravenou disciplínu, za jejíž splnění dostávaly žetony v různých hodnotách. Děti plnily tyto disciplíny: chůze na špalíčcích, házení míčem na cíl, poznávání zvířat, přenášení míčku na lžíci, přeskakovaní kulatiny, střelba ze vzduchovky a další. Za vybojované žetony si v cili mohly vybrat odměny v podobě hraček, školních potřeb a sladkostí. U stánku se děti mohly občerstvit limonádou a opéct si buřty. Dospělí si mohli zakoupit pivo. Pro děti bylo určitě zajímavým zážitkem vystoupení skupiny historického šermu. Hudba, kterou  zajistil jeden z našich členů se šířila široko daleko a děti se zde mohly dostatečně vyblbnout. Myslím, že děti odcházely spokojené i když je těžké všechny zabavit.

V rámci tohoto dne si mladí hasiči připravili ukázku hasičského útoku. Nebyli sice v plném složení, přesto se jim útok povedl a jak děti tak přihlížející lidé byli nadšeni. To inspirovalo členky sboru, které se rozhodly útok předvest také. Bohužel jedna členka nedostatečně spojila hadice, které se při průtoku vody rozpojily a ta postříkala obecenstvo......  Takže mladí hasiči předvedli dokonalejší požární útok než trénované ženské družstvo.

Jsme rádi, že k nám přišly i děti z okolních vesnic, i když se u nich ve vesnici pořádal dětský den také.

Na tuto akci přispěli finančními dary Obecní úřad a pan František Slaboch, za což jim děkujeme.

Pro ty, kteří by se příští rok raději vrátili k pohádkové cestě či mají své vlastní nápady a připomínky uvádím email, na který mi je můžete zaslat . ytnom@seznam.cz