Mladí hasiči

Začátkem září 2009 vznikl v Úhonicích kroužek "mladý hasič". Za jeho vznik můžeme poděkovat Janě Čížkové, Juliusu Sivíčkovi, Robertu Strnádkovi -  vzhledem k funkci starosty obce Úhonice ho od října 2010 nahradil Jarda Čipera.

Děti se scházejí od března do listopadu pravidelně každý čtvrtek v naší klubovně nebo hasičárně. Seznamují se s naší technikou, osvojují si nácviky hasičského útoku, rozbalují a sbalují hadice, promítají se filmy s hasící technikou. Učí se základy první pomoci a pravidel silničního provozu, určují značky na mapách, vyrábí vánoční ozdoby, váží uzle, píší znalostní testy a učí se jednání a chování ve skupině. Od prosince do února je doprava obtížnější, děti občas nemocné, a tak mívají schůzky dle potřeby.

Od 1.10.2009  začínají trénovat na hasické soutěže

25.4.2010  proběhlo školení vedoucích mládeže ( Jana a Jula ) a rozhodčích ( Robert )

29.4.2010  děti dostaly nové hadice určené pro žactvo. Ještě ten den je chtěly vyzkoušet

12.5.2010  se děti zůčastnily prodeje květin pro Ligu proti rakovině